Helló
Lehet sajnálni, vagy megérdemlem szöveget gondolni. Megint minden össze jött. Akkor soroljuk. A közmunkát átváltoztatták leülendőre (19 nap). A gyámügyön két dolog van folyamatban. Arra ma adtam be a papírt. A Gárdonyi családsegítő tegnap hívott a nagyszülői láthatás miatt. Akkor kezdjük sorban….
Volt a rendszám átrakásom büntetés 80 óra közmunka. Ezt nem tudtam ledolgozni, mivel a gyerekeket nem tudtam hova rakni. 5 órát ledolgoztam. Emiatt hívtam azt is aki kiküldte a végzést, ez ennyi nincs mit tenni mondta. Hívtam az Ajkai Bíróságot. Ott rákérdeztem, hogy a kegyelmi kérelmem el ment e. 06.20-án átvették Áderék. Egyébként oda elküldtem ezt a végzést a KEH oldalon keresztül. A bíróságon azzal a bírónővel tudtam beszélni,aki büntetett. Ő mondta, hogy ezen az ügyszámon ott a per újra felvételi kérelem, erre hivatkozva kérjem a felfüggesztést. Viszont azt is elmondta, hogy egyedül nevelem a gyereket, akkor kijön a rendörség, mondjuk be akar vinni, hogy leüljem, nem vihetnek el, mert kiskorút nevelek. Ezt nem akarom-. Mondtam, hogy nekem a felfüggesztett is jó, nem akarok bűncselekményt elkövetni többet. Viszont egy ismerősöm adott tanácsot ez ügyben. Hivatkozhatok erre talán. Kell a ledolgozásról a jelenléti ív, és a nyilatkozat, hogy ők mondták, hogy gyerekkel ne menjek dolgozni oda. Mivel a felügyelő tiszt, vagy kicsoda nem tudott olyan munkát biztosítani, amit így is elvégezhetek, arról nem én tehetek. A gyereket nem hagyhatom egyedül otthon, az a kiskorú veszélyeztetése lett volna. Nem beszélve arról, hogy az illető szolhatott volna arról, hogy kérhetek halasztást is.
Gyámügy első amire vissza írtam. A láthatás felfüggesztése kérelem. Arra a gyámügyön nem lehet fellebbezni, hanem a Veszprémi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság lesz benne illetékes. Arra beadtam a kereset levelet. Hozzá a pótlapok, ahogy kell. Rajta a 4 tanú akiket beidéztetek majd. Nem fognak örülni, de a gyerekeim a fontosak. A gyámügy ezeket a tanúkat nem hallgatta meg, remélem a bíróság igen. És figyelembe is veszi azokat amiket el fognak mondani. ” Abszolút érthető az is, hogy szülőként meg szeretné védeni gyermekeit attól, hogy további hasonló bántalmazó helyzetnek legyenek kitéve a nagyszülői kapcsolattartások alkalmával. Korábbi leveléből látjuk gyermekei életkorát. Az életkor tekintetében a 776/2008. számú polgári elvi határozatában a Kúria kijelentette, hogy bár az eljárás peres feleinek gyermeke „még nincs ítélőképessége birtokában, (…) tehát véleménye ügydöntő jelleggel nem bír, azonban e kérdésben a véleményét a korára, érettségére figyelemmel tekintetbe kell venni, érzelmi kötődésnek ugyanis ebben az életkorban is jelentősége van.” A fentiekben leírtak, továbbá a vonatkozó jogszabályok szerint tehát minden gyermeket – korára és érettségére tekintettel – bármely őt érintő ügyben meg kell hallgatni, és véleményét figyelembe venni az őket körülvevő felnőtteknek, és természetesen a hatóságoknak is döntéseik meghozatala során. Így van ez minden kapcsolattartást érintő intézkedés esetében is. Abban abszolút meg tudjuk Önt erősíteni, hogy nagyon helyesen cselekedett, amikor meghallgatta gyermekeit, és figyelembe is vette az általuk megélt tapasztalatokat, továbbá felfigyelt a náluk jelentkező további érzelmi és fizikai tünetekre, melyek a nagyszüleikkel való találkozások során (illetve azokat követően) jelentek meg. Gyermekjogi megközelítés szerint fontos, hogy a gyerekek értsék a kialakult helyzetet, és életkoruknak megfelelően véleményt nyilváníthassanak.” Ezt írta a Hintalovon Alapítvány. Ezt a papírt a mai nap személyesen vittem be a gyámügyre. Ott az osztály vezető átvette, de rákérdezett, hogy melyikre is adom be ezt a keresetet. Ott néztem. Már én is elsiklok a sok papír között. Ez megtörtént. Erre a láthatás felfüggesztése utáni kérelemre, bíróságra mehetek, nincs fellebbezés. Erre a papírt beadtam.
A másik gyámügyes papír, amire a gyámügyön lehet fellebbezni, az a láthatás beszabályozása. Néztem, hogy ez másik ügy. Azt hittem ez egy és ugyan az. De nem. Kértem az osztály vezetőt, aki átvette a papírt, hogy másolja le a lapot, az ügyiratszám miatt. Tudjam mit kell keresnem a sok papír közt. Ez volt az amikor 7 db. levél jött. A lányomnak, meg nekem ajánlottan. Nos erre hazajövet után azonnal megírtam a fellebbezést, hivatkozás most nem az, hogy a gyerek nem akar találkozni velük, hanem, amit szerintem el kell, hogy fogadjanak, a bírósági per. Írtam, hogy addig nem írok alá semmi együtt működési papírt, míg a bírósági ügy le nem zárul.
Tegnapi telefon a Gárdonyi Családsegítőből, hogy jogerős lett a láthatás, így alá kéne írni a láthatásról az együtt működési papírt. Közöltem a nővel, hogy nem írok alá semmi papírt, míg a bírósági ügy tart. Ennyi papír közt már kezdek szét csúszni.
Nos már csak az kell, hogy munkám is legyen. Folyamatosan keresek munkát, de két műszakosat, vagy késői kezdéssel nem nagyon lehet találni. Most voltam egy targoncás állás miatt, meg hívni fognak ma egy vasas munka miatt. Remélem valamelyik úgymond belém csap már….. Most ennyi…..